PAR MIKROPIGMENTĀCIJU
Kas ir mikropigmentācija
Mikropigmentācija (micropigmentation) jeb permanentais grims saukts arī permanentais make up, semi permanent, permanents, tatuāža, - ir kosmētiska procedūra, kuras mērķis ir noturīgs grims. Atšķirība starp šiem jēdzieniem ir dažas tehnoloģiskas nianses, kas nemaina ne procedūras gaitu, ne gala rezultātu. Procedūras laikā ādā, epidermas-dermas līmenī tiek implantēts pigments, kas stabilizējas viena mēneša laikā un tur noturas nenoteiktu laiku. Atkarībā no ādas un organisma īpatnībām, ievades metodes un izmantojamām krāsvielām, rezultāts saglabājas no vairākiem mēnešiem (atsevišķi gadījumi) līdz pat četriem gadiem. Priekš teicama rezultāta parasti vajadzīgas 2 procedūras, t.i. pamatprocedūra un retuša pēc noteikta laika. Korekcija (retuša) nepieciešama tikai gadījumos, ja pigments kādā “vietiņā” nav noturējies, kliente vēlas pastiprināt krāsas intensitāti vai nedaudz pamainīt tonalitāti. Zonas atjaunināšana, jeb nākošā procedūra ieteicama tikai tad, kad tā patiešām ir nepieciešama un tas ir individuāli. Laiks var pienākt pēc viena gada var pēc trim. Šeit nav noteikumu.
Ko var paveikt ar mikropigmentācijas palīdzību
Šobrīd mikropigmentācija jeb permanentais grims iegūst arvien plašāku pielietojumu. Ir iespējas uztaisīt ne tikai tradicionāli - uzacis, acu laineri un lūpas, bet arī ieēnot un izēnot praktiski jebkuru sejas un ķermeņa daļu. Sākšu ar uzacīm:
Uzacis: pilnīgi aizpildītas uzacis ar manāmu intensitāti modē bija, ir un būs, tomēr, šobrīd, tas nav tik aktuāli. Vieglums un dabiskums – tieši tas, ko manas klientes vēlas! Gaisīgs ēnojums, vizuāls liftinga efekts, formas uzlabošana, asimetrijas izlabošana , tā, lai ir skaisti. Attiecībā uz matiņu tehniku, - jā, tā arī ir tradicionāla tehnika, bet ne visām tā derās. Matiņu tehnika izskatīsies glīti un dabīgi tikai tad, ja klientei būs pietiekoši daudz savi dabīgie uzacu matiņi, āda būs sausa vai normāla. Pie biezas, porainas un taukainas ādas matiņu tehnika izskatās slikti. Pirmkārt, “matiņi” zemādā vispār var nenoturēties, arīdzan, pēc vairākiem mēnešim tie jau būs paplūduši un izskatīsies neestētiski. Tādēļ, kā pieredzējusi meistare, permanenta pielietojamo tehniku iesaku es pati un parasti klientes šo faktu labi izprot. Neaizmirstiet! Tieši uzacis ir tās, kas spēj mainīt sejas izteiksmi!
Acis: Uz šo laika momentu ar permanentā make up palīdzību var radīt gluži vai brīnumu! Varu uztaisīt klasisku laineri jebkurā biezumā, tomēr, tas daudzām nepiestāvēs. Lainers – tas ir kā gleznai rāmis. Tas to “ierobežo” un acis bieži neizskatās lielākas. Klasiskie laineri piestāv mandeļveida acs formai. Gados vecākām dāmām var vairāk pamanīt krunciņas, tādēļ, vislabākā alternatīva ir viegli laineri un ieēnošana (t.i. izpildījums neblīvā tehnikā). Ļoti skaisti un aktuāli tagad ir dažādas ieēnošanas, jeb kreatīvas tehnikas. Tās var būt krāsainas, kas izceļ dabīgo acu krāsu, var būt “nude” kā ēna pelēcīgi brūngana jebkurā intensitātē. Acu ieēnošanas dizainu nosaka acs un plakstiņu forma, jo mūsu mērķis ir panākt maksimāli skaistu un harmonisku efektu, kas daiļo un ļauj klientei justies komfortabli.
Lūpas: Lūpas ir mūsu jutekliskais akcents! Jau labu laiku modē ir bezkontūrlīniju aizpildīšana. Tas izskatās dabīgi. Protams, lūpas varu uztaisīt spilgtas, varu“nude” stilā, ar nedaudz manāmu kontūrlīniju, divu vai vairāku līdzīgu toņu efektu, ar gaišāku pāreju uz gļotādu vai gluži pretēji, - ar spilgtāku akcentu lūpu iekšējā rajonā. Ir iepējams lūpas pārklāt ar tādu kā perlamutra efektu. Mēs varam spēlēties skaistuma un estētisma robežās!:)
Izlabošanas darbi pēc citiem speciālistiem - ļoti pieprasīta procedūra! Ir situācijas, kad iekļaujoties jau esošajā formā un krāsā ir iespējams veikt vajadzīgo uzlabošanu, bet ir situācijas, kad vispirms jāatbrīvojas no nekvalitatīva permanentā grima un jāveic lāzera korekcija. Tas var aizņemt ilgāku laiku, jo ar vienu procedūru reti kad izdodas uzreiz likvidēt veco permanentu.
Tumšo loku zem acīm kamuflēšana: procedūra drosmīgajiem un tiem klientiem, kuriem to patiešam varētu veikt. Ja Jums ir zilgani, vai kādas citas nokrāsas loki zem acīm un to rajonā, un tas nav pārejoši, tad šo zonu vizuāli var pārklāt jeb “kamuflēt” gaišāku ar mikropigmentācijas palīdzību.
Vaigu sārtums. Jā, arī tāds ir iespējams un vairākas valstīs prakstizēts.
Deguna un vaigu kaulu (sejas ovāla) optiska kamuflēšana (parasti šaurināšana) ar “ēnu spēles” palīdzību. Interesanti, pati gan ar šo nenodarbojos, toties rezultātus esmu redzējusi
Dažādas paramedicīniskas procedūras:
Paralēli dekoratīvajai mikropigmentācijai nozīmīgu vietu ieņem dažādas mikropigmentācijas manipulācijas, parasti, lai kaut ko maskētu:
Rētaudi (pēc operācijām, traumām), alopēcija – uzacu pilnīgs iztrūkums, skropstu iztrūkums. Tiek veidots vizuāls efekts ar atbilstošu permanentā grima metodi. Eksistē arī darbs pa strijām, kas veidojas, ja ir izstaipīta āda , Viteligo (depigmentētās ādas zonas kamuflēšana ar attiecīgām krāsvielām, trihopigmentācija (jau kā industrija) – kas nozīmē trūktošo galvas matu vizuāla imitēšana, kas ne vienmēr izskatās dabīgi, tomēr , šeit ir jāizvēlas starp divām iespējām – samierināties ar matu neesamību kādā galvas rajonā vai tā trūkumu vispār, vai arī riskēt ar imitētu punktu un svītriņu (rakstu) zīmējumu uz galvas.
Krūts areolas rekonstrukcija. Pēc krūts mastektomijas un protēzes implantācijas, kad vairs neeksistē krūts gala areolas. To var atjaunot ar mikropigmentāciju veicot 3D zīmējumu.
No paramedicīniskām procedūrām visvairāk esmu iecienījusi "Tumšo loku kamuflēšanu zem acīm". Ja jums ir tumšas nokrāsas loki, kas gadiem nepāriet, tos var daļēji nomaskēt ar permanentā grima jeb mikropigmentācijas palīdzību. Tumšajos ādas rajonos tiek ievadīts attiecīgs , gaišs pigments, kas nomāc tumšās ādas krāsas dominanti. Šeit vissliktāk padodas brūnas nokrāsas loki un vislabāk - zilganas.
Mikropigmentācija vīriešiem. Šeit arī ir daudz iespēju, proti – uzacu formas uzlabošana, starpskropstu aizpildīšana biezuma efektam, tumšināšana zem apakslūpas (kas rada vīrišķīgāku iespaidu mutes un zoda rajonā), visādu veidu gaišināšanas, kā arī protams trihopigmentācija.
Tātad, iespēju ir daudz! Atliek saprast vai vajag un tad uz priekšu!:)
Kas drīkst veikt mikropigmentāciju
Mikropigmentācijas speciālists vai kosmētiķis – persona, kas ir apguvusi speciālu izglītības programmu (licenzētu), strādājoša skaistumkopšanas salonā vai individuāli, kas labi pārzina šīs procedūras metodes un principus, ādas reakcijas uz šīm procedūrām, kā arī stingri ievēro visas higiēnas un sanitārās normas!
Procedūras galvenie etapi
Pirmais etaps – konsultācija (nepieciešama gadījumos, ja Jums jau ir veikts permanents un nav pārliecības, vai varēs uztaisīt kvalitatīvu izlabošanas darbu, vai būs vispirms jāveic lāzera korekcijas. Konsultācija vēl vajadzīga paramedicīnisko procedūru gadījumos. Attiecībā uz alerģijas testu, mans princips ir tāds: ja Jums ir alerģiskas reakcijas uz vairāk kā trim atsevišķām kategorijām, piem, dzīvnieku spalvu, ziedputekšņiem un atsevišķiem pārtikas produktiem, tad no šādas procedūras vajadzētu atteikties vispār!
Otrs, pamatetaps – pati procedūra. Tanī ir ietverta konsultācija. Vēlmes, iespējas, formas dizains utt. Viss process (klienta anketas aizpildīšana, konsultācija, formas zīmēšana un saskaņošana, pirmreizējās anestēzijas noturēšana, pats pigmentēšanas process, rezultāta nofotografēšana) parasti aizņem līdz 2,5 stundām! Atsevišķos gadījumos varam beigt ātrāk vai arī nedaudz vēlāk, piem, starpskropstu aizpildīšanai nav nepieciešams tik ilgs laiks. Korekcija vidēji aizņem nedaudz vairāk par 1 stundu.
Trešais etaps - korekcija. Tā nav obligāta! Ja rezultāts ir labs un ļoti labs, korekcija ir lieka. Uz korekciju veicam pierakstu uzreiz pēc procedūras un tā pie manis ir noteikta no 1 līdz 4 mēnešu laikā. (par etapiem vēl skatīt sadaļā PORTFOLIO)
Ieteikumi pirms mikropigmentācijas procedūras
1) ādai jābūt nomierinātai, t.i., pigmentējamās zonas rajonā nedrīkst būt nekādiem iekaisumiem, jaunveidojumiem, nesadzijušām rētām, herpes uz lūpām (ja veic lūpu MP),
2) vismaz 5 dienas pirms procedūras neapsauļot seju ne solārijā, ne dabīgā saulē,
3) tāpat, 5 dienas pirms procedūras neveikt pīlingus ar skābēm
4) visu veidu biorevitalizācijas procedūras tai sk. Botox injekcijas jāveic 1 mēnesi pirms, bet vislabāk pēc permanenta!
5) procedūras dienā nelietot nekādus asinsrites veicinošus līdzekļus, piem, aspirīnu,
6) ja Jums ir pastiprināts pms sindroms, tad vairākas dienas pirms mēnešreizēm nav ieteicama lūpu un acu mikropigmentācija palielinātas jūtības dēļ.
Sāpes procedūras laikā – ir vai nav
Katram mums ir individuāls sāpju slieksnis. Tāpēc ir ļoti svarīgi pareizi sagatavoties procedūrai. Ja tagad es teiktu, ka pirmie pieskārieni ar adatu ir pilnīgi nesāpīgi, tad es melotu. Manā praksē praktiski nav sāpju, kad tiek veikts uzacu permanents. Vairāk jūtīgas ir lūpas un arī tas individuāli. Veicot procedūru, tiek izmantota vairāku pakāpju atsāpināšana, jeb anestēzija. Tā ir aplikatora, t.i, no sākuma tiek uzsmērēts speciāls krēms, bet vēlāk tiek lietota cita – uzturošā anestēzija. Varu apgalvot, ka procedūras laikā, it īpaši pie uzacu mikropigmentēšanas, manas klientes bieži iemieg un man nākas viņas ik pa laikam modināt augšā
Kontrindikācijas procedūras veikšanai
Var gadīties, kad uz doto brīdi Jums šī procedūra nav ieteicama vai pat aizliegta.
Absolūtās kontrindikācijas: ja ir alerlģija uz pigmentu (provi veic alerģiskiem cilvēkiem). Ja pigmentējamās zonas rajonā ir kādi jaunveidojumi,
Īslaicīgās kontrindikācijas: Grūtniecība. Slimības gadījumā ( gripa, stiprs klepus u.c. infekcijas saslimšanas), herpes infekcijas uzliesmojuma periodā (ja tiek veikta lūpu mikropigmentēšana), lokālais dermatīts (akne, psoriāze, neirodermatīts) – procedūru var veikt tikai remisijas fāzē. Rētas dzīšanas periodā (t.i. līdz 12 mēnešiem, izņemot, ja tiek veikta rētu kamuflāža).
Eksistē gadījumi, kad procedūru drīkst veikt, ja to rakstiski ir atļāvis Jūsu ārstējošais ārsts: cukura diabēts, ķīmijas – radio terapijas ārstēšanas laikā, HIV, astma, epilepsija, asins recēšana nav normā, sirds – asinsvadu saslimšana, ja ir alerģija uz lidocain (jo tas ietilpst uzturošās anestēzijas sastāvā), C hepatīts un citas pataloģiskas saslimšanas.
Pēc procedūras kopšana
Lai veicinātu dzīšanas processu, kas savukārt ietekmē gala rezultātu, kliente kopj pigmentēto zonu tikai pēc manis dotajām rekomendācijām.
- Krevelīti aizliegts knibināt vai noplēst
- Kreveļošanās laikā pigmentēto zonu neslapināt ar ūdeni
- Ja tiek iedots kāds kopšanas līdzeklis, tad to lieto pēc dotajiem norādījumiem
- 1 – 7 dienas aizliegts apsauļot seju, apmeklēt saunu vai baseinu
- Vismaz 4 dienas nedrīkst nodarboties ar sportiskām aktivitātēm
- Pie lūpu PM vēlams lietot kādu no herpes pretvīrusu līdzekļiem.
- Ja tika veikts acu permanents, vai arī kreatīva acu ieēnošana, tad procedūras un nākamajā dienā var izmantot “sauso aukstumu” kompreses veidā, par ko paskaidroju pēc procedūras.
Rezultāta ilgāka saglabāšana
- Līdz 1 mēnesim neapsauļot konkrēto zonu (likt biezā kārtā aizsargkrēmu ar SPF faktoru < 30)
- 1-7 dienas uz pigmentētās zonas nelikt nekādu kosmētiku,
- Turpmāk izvairīties no lāzerprocedūrām pigmentētās zonas ciešā tuvumā.
- Neveikt skābju pīlingus pigmentētās zonas ciešā tuvumā,
- Izejot saulē vai ejot solārijā vienmēr uzklāt aizsargfiltru uz pigmentētās zonas SPF 50 !!!
- Biorevitālizācijas un tai līdzīgas procedūras drīkst veikt ne ātrāk kā 1 mēnesi pēc permanentā grima procedūras.
Sterilitātes un higiēnas normu ievērošana procedūras laikā
Šis ir vitāli svarīgs jautājums!
- Meistars ir tiesīgs izmantot tikai sterilas un vienreizlietojamas adatas, kas tiek atvērtas klienta klātbūtnē,
- Darba galds. Pirms procedūras darba galda virsmai jābūt notītai ar vienreizējo plēvi, tāpat jābūt aizsargātam aparātam (dermogrāfam). Uz galda virsmas atrodas tikai sterili, vienreizēji un dezinficēti instrumenti,
- Pigmenti jeb krāsvielas tiek sagatavoti pirms procedūras, bet ja procesa laikā pigments ir jāpapildina, tad meistars novelk darba cimdus,
- Telefons. Meistaram jānovelk darba (lateksa) cimdi, pirms tas ņem rokā telefonu, Vēl ir iespēja aptīt telefonu ar vienreizējo plēvi,
- Vizāžas zīmuļi. Bieži skice tiek zīmēta ar atbilstošiem zīmuļiem. Tas darāms uz vēl „neatvērtas” ādas. Procedūras laikā ar zīmuli neko vairs nedrīkst piezīmēt,
- Darba lampa. Šim, it kā šķietami maznozīmīgam faktoram, gribu īpaši pievērst Jūsu uzmanību. Darba lampu parasti meistars kustina , groza un tad skaras pie Jūsu ādas. Uz lampas virsmas var atrasties vīrusi, tāpēc, pirms katra klienta tai jābūt dezinficētai un notītai ar vienreizējo plēvi. C HEPATĪTS uz virsmas atrodas daudzas stundas. Ja meistars nenotin lampu un pirms Jums ir bijis slims cilvēks, pastāv iespēja tādā veidā inficēties.
- Kopš 01.01.2016 tetovētāju un permanentā grima speciālistu darbu regulē jauni MK noteikumi Nr. 182, ar kuriem var iepazīties internetā ikviens.
Kādas krāsvielas tiek izmantotas
Ņemot vērā klienta vēlmes, tiek izraudzītas tādas krāsvielas, kas dos vislabāko un skaistāko galarezultātu.
Runājot par krāsvielu ķīmisko sastāvu gribu uzsvērt, ka to stingri regulē Eiropas Padomes rezolūcija, kas tika izstrādāta 2003. gadā. Šī rezolūcija regulē arī nepieļaujamo vielu neizmantošanu pigmentos.
Eksistē neorganiskie un organiskie pigmenti jeb krāsvielas. Neorganiskie pigmenti sastāv no dažādu metālu un skābekļa savienojumiem. Organiskie – no skābekļa un sintētiski organisko vielu savienojumiem. Lai Eiropas tirgū nonāktu kāda krāsviela, tā iziet astoņu pakāpju sertificēšanu – no izejmateriālu apstrādes, līdz mikrobioloģiskās kontroles, sterilās apstrādes kontroles, sertifikācijai.
Šādi sertificēti pigmenti ( ar kādiem neapšaubāmi strādāju arī es) alerģiju kā tādu, neizraisa!