Lūpas. Jau daudzus gadus trends ir „nude”, kas parasti tiek risināts bāli sārtos toņos, izpildīts akvareļtehnikā. “Nude” modē ir joprojām, un kopš 2019. gada vasaras ir jauna tendence – “bright lips”, kas atgādina spilgtāk uzkrāsotas lūpas. Skaisti, daudzām manām klientēm ļoti piestāv!
Kāpēc vajadzīga otrreizēja permanentā grima procedūra?
Permanentais grims parasti sastāv no diviem etapiem – pirmreizējās procedūras un korekcijas. Protams, jebkura kliente vēlas, lai tiktu veikta tikai viena galvenā procedūra un ar to viss būtu noslēdzies. Manā praksē nereti tā arī notiek.
Aptuveni 30% gadījumu pietiek ar vienu pamatprocedūru, tomēr, lai sasniegtu ideālu rezultātu, ir nepieciešama koriģējošā noslēdzošā procedūra aptuveni pēc 1 mēneša. Meistars nevar paredzēt, kā reaģēs klienta āda, cik daudz un vienmērīgi noturēsies pigments, kāds būs dzīšanas process. Tā kā šādas nianses ir neparedzamas, svarīgi, lai kliente atgriežas uz korekciju, kurā tiks veiktas nepieciešamās izmaiņas. Lai arī cik liela būtu meistara pieredze, permanentā grima rezultātu pilnībā paredzēt nav iespējams. Korekcijas laikā parasti tiek paspilgtināta krāsa vai arī retušētas zonas, kurās krāsviela sliktāk pieķērusies.
Tāpēc es pierakstu klienti uz korekciju uzreiz pēc pamatprocedūras. Korekcija nav tik pamatīga procedūra kā pirmajā reizē, tā parasti ilgst līdz stundai.
Cienījamās klientes, tiekat laipni gaidītas uz jaunām procedūrām!
(foto piemēros sadzijuši darbi pēc 1 procedūras)
A.c. Laima Čakstiņa
UZMANĪBU – FOTOŠOPS!
Analizējot procesus un notiekošo nozarē un pārdomājot redzēto, esmu nolēmusi pieskarties tēmai – digitāli apstrādātas permanentā grima bildes un video. Arvien biežāk šādus piemērus var redzēt sociālajos tīklos. Tā ir kļuvusi par tendenci, kas maldina klientes, kuras vēlas veikt šo procedūru. Šādas bildes un video neatbilst realitātei.
Kādas digitālās apstrādes pazīmes esmu pamanījusi?
- No seju fotogrāfijām pilnībā tiek noņemts apsārtums, tiek nogludināta āda, noņemtas dažādas ādas nepilnības, piemēram, izsitumi, pinnes utt.
- Izmainītas uzacu, acu līniju un lūpu formas, piemēram, tās padarot precīzākas, platākas, garākas vai šaurākas.
- Izlīdzināta pigmenta klājuma virsma, vai tieši otrādi, uzacis tiek padarītas gaišākas, spilgtākas utt.
- Ar speciālas programmas palīdzību tiek pievienotas dažādas iztrūkstošās nianses, piemēram, uzacu matiņi.
- Tehnoloģijas ļauj apstrādāt arī video, tam uzliekot dažādus filtrus.
Šādi apstrādātu darbu attēli parasti ir ārkārtīgi līdzīgi viens otram. Ja jūs kļūstat par šādu portfolio upuriem, gala rezultātā nesaņemsiet gaidīto rezultātu.Meistari, kuri ciena savas klientes, demonstrē savus darbus tādus, kādi tie ir. Šiem meistariem nav ko slēpt, nav jāapstrādā savu darbu forogrāfijas un video. Izriet secinājums, ka aiz apstrādātu permanentā grima darbu foto un video slēpjas viduvējas kvalitātes darbi.Uzmanieties no permanentā grima darbu portfolio, kuros ir redzamas neticami skaistas bildes un video!
a.c. Laima Čakstiņa
FORMAS JEB SKICES APSTIPRINĀŠANA PERMANENTAJĀ GRIMĀ
Strādājot 17 gadus šajā atbildīgajā un skaistajā profesijā, esmu ievērojusi, ka liela daļa klientu ir nobažījušies par permanentā grima formu pirms procedūras, vēlas noskaidrot, kāda tā tiks piedāvāta no meistara puses. Šādos gadījumos izskaidroju, ka skice tiks rūpīgi zīmēta atbilstoši klienta vēlmēm un sejas pantiem. Parasti sejas vaibstus analizējam kopā ar klientu, izskaidroju, kāpēc piedāvāšu tieši tādu formu un ne citādu. Piemēram, ja klientei ir dabīgi šauras, praktiski nemanāmas uzacis, tad tieši šādas neatkārtoju. Tas nenozīmē, ka zīmēšu platas un uzkrītošas. Uzacu platumam un garumam ir jāharmonizē ar pārejo – sejas lielumu, deguna platumu un citām detaļām.
Savā praksē bieži saskaros ar uzacu un lūpu asimetriju. Ko iesākt? Asimetriju permanentajā grimā atkārtot nedrīkst. Uzacis tiek „līdzinātas”, lūpas tāpat. Ļoti bieži asimetriju pilnībā izlīdzināt nav iespējams. Tomēr seja ar simetriskākām uzacīm šķiet pievilcīgāka un klientes - iepriecinātākas. Jāpiebilst, ka dzīva cilvēka seja gandrīz vienmēr ir vairāk vai mazāk asimetriska.
Formu jeb skici vienmēr zīmēju rūpīgi un pamatīgi. Ieteicams to pārbaudīt fotografējot, jo fotogrāfija ir plaknē, kas ļauj ieraudzīt visas nianses.
Beidzamais un pats svarīgākais solis ir formas apstiprināšana no klienta puses. Tā tiek veikta pie spoguļa. Tikai tad, kad klients ir apstiprinājis zīmēto skici, meistars ir tiesīgs uzsākt pigmentēšanas procesu.
Jūrmalā, 2023. g. 3. janvārī
KOREKCIJAS PROCEDŪRA PERMANENTAJĀ GRIMĀ. VAI TĀ IR NEPIECIEŠAMA?
pēc 1 mēneša.
- Ja klientei ir vesela, gluda āda, tad procedūras laikā pigments ieklājas vienmērīgi. Veselas, normālas ādas gadījumā permanentā grima rezultāts ir paredzams.
- Ja klientei ir bieza, taukaina vai poraina āda, procedūras rezultāts ir paredzams daļēji. Šādā situācijās parasti norādu, ka korekcija būs nepieciešama, un visbiežāk prognoze izpildās.
- Ja klientes āda ir sausa, plāna vai arī atūdeņota, jāstrādā ir īpaši rūpīgi! Šādos gadījumos pigments, kas tiek ievadīts ādā, parasti noturas lielākā apmērā un rezultāts ir izteiktāks. Esmu ievērojusi, ka šādos gadījumos korekcija bieži vien nav nepieciešama.
- Mana ilggadējā pieredze mikropigmentācijas jomā parāda, ka uz procedūrām ierodas klientes, kurām uz doto brīdi sejas āda nav vesela. Tā var būt klāta izsitumiem, pinnēm, grubuļaina, kuperoza, vai kā citādi. Uz šādas ādas nekad nebūs vienmērīgs, gluds pigmenta klājums. Ar to klientēm būtu jārēķinās. Šādos gadījumos korekcija noteikti būs nepieciešama.
Cien. klientes! Āda ir lielākais cilvēka orgāns! Uz pigmenta ievadīšanu jeb penetrāciju tā var reaģēt dažādi – nevienmērīgi uzņemot pigmentu, slikti to uzņemot vispār, veidojot apsārtumu u.c. Gluži pretēji process norisinās veselas ādas gadījumā - tā pigmentu pieņem vienmērīgi. Tūlītēji pēc procedūras permanentā grima darbs izskatās lieliski, ir paredzams viegls dzīšanas process un labs rezultāts.
Nobeigumā par korekcijas nepieciešamību teikšu tā: Pigmentu lieku reizi zemādā ievadīt nav nepieciešams. Ja rezultāts ir labs, kādu laiku iesaku staigāt un pierakstīties uz atjaunošanas procedūru tikai tad, kad pamanāt, ka rezultāts balē, krāsa zaudē intensitāti. Korekcija ir vajadzīga tādos gadījumos, kad tā patiešām ir vajadzīga!
(foto piemēros sadzijuši darbi pēc 1 procedūras)
A.c. Laima Čakstiņa, 18.03.2022.g
SVARĪGI FAKTI PAR LĀZERA KOREKCIJU JEB PIGMENTA IZŅEMŠANU!
Kas ir lāzera korekcija
Ar lāzera aparatūru , pielietojot speciālu linzu, , lāzera stars, izejot cauri epidermai, iedarbojas uz pigmenta virsējo kārtu. Pigmenta molekulas, kas atrodas dermas apakšējā slānī, tiek ‘’uzspridzinātas” sadalot molekulu sīkākās daļiņās. Aptuveni 1 mēneša laikā, caur organisma limfatisko sistēmu, sīkākās daļiņas izvadās no organisma.
Procedūru skaits un biežums
Pārsvarā no visiem gadījumiem ir nepieciešams vairāk par 1 procedūru, jo ar vienu piegājienu lāzera stars parasti nesasniedz visas esošās krāsvielas molekulas un līdz ar to uz tām neiedarbojas. Bieži lāzera procedūras kombinē ar speciālu skābju procedūrām, lai iegūtu ātrāku un labāku rezultātu. Lāzera procedūru biežums var sasniegt līdz ~ 10 reizēm (tas nav noteikts). Lāzerprocedūras veic līdz tam brīdim, kamēr tās dod jebkādu pozitīvu rezultātu. Ieteicamais intervāls starp procedūrām ir ne biežāk kā 1,5 mēneši un tas ir individuāli (atkarīgs no klienta ādas atjaunošanās īpašībām).
Kas veic procedūras
Ar Nd:YAG tipa lāzeri pigmenta izvadīšanu veic mikropigmentācijas jeb permanentā grima speciālists, (protams , arī ārsti – dermatologi) kas ir apguvis šo specifisko darba metodi ofeciāli reģistrētā mācību iestādē un viņam ir reāls sertifikāts!
Mikropigmentācijas speciālista pieredze
Liela daļa no mikropigmentācijas speciālistēm lāzerprocedūru pieredzi gūst praktizējot un mācoties no savām kļūdām.
Sertifikāti parasti ir iegūti citās valstīs, bet pieļauju, ka daļa speciālistu šo procedūru apguvušas no pieredzējušām kolēģēm. Tas nebūt nenozīmē, ka procedūra tiek veikta nekvalitatīvi. Praktizējot daudzus gadus, (konkrēti mana darba pieredze ar lāzera korekcijām uz šo momentu ir 9 gadi) esmu izdarījusi vairākus secinājumus, proti:
· Ja uzacu pigmenta nokrāsa ir kļuvusi violetīga, tad ticams, ka ir strādāts ar sintētiskām (organiskām) krāsvielām! Tam par pierādījumu ir pirmā lāzera procedūra, pēc kuras apstrādātā zona var palikt oranžīga vai dzeltena. Ja šī nedabīgā krāsa ir spilgta, tad šādu uzacu permanentu likvidēt būs grūti un ilgstoši.
· Ja uzacis ir melnas vai ļoti tumšas un tiek veiktas vairākkārtīgas lāzera procedūras, krāsa var kļūt gan zaļgana, violeta, zila. Šādos gadījumos procedūru skaits var būt no 5 – 10 un tās var kombinēt ar skābju procedūrām strikti ievērojot laika periodu starp procedūrām.
· Ir novērots, ka zaļo toni izvadīt praktiski nav iespējams. Tikai retos gadījumos tas padodas lāzera korekcijai.
· Tāpat ir ar balto krāsu un ādas toņu krāsas paveidiem. Pēc pirmās procedūras krāsa paliek tumša un grūti padodas tālākām korekcijām.
· Ja uzacis iepriekš ir veiktas matiņtehnikā, tad darbs ir nedaudz atšķirīgs, proti: ar lazera impulsu (sitienu) palīdzību ir jāatkārto „matiņa” iegriezuma ceļš. Tas pats attiecas, ja iepriekš tika veikts „microblading”. Šeit starplaiks starp procedūrām ieteicams ilgāks. Nereti, šādus „darbus” pilnībā likvidēt nav iespējams!
· Ja pēc permanentā grima procedūras klientei ir kļuvušas sarkanīgas nokrāsas uzacis un ir pagājis kāds laiks, tad mikropigmentācijas speciālists zina, ka veicot tikai 1 procedūru ar speciālo linzu, uzacis jau pēc 1 procedūras paliks pelēcīgas vai pelēkas.
· Sarežģīta ir lūpu permanentā grima korekcija ar lāzeri. Ja lūpu kontūra ir kādā no sārtajiem (siltajiem) toņiem, tad pēc pirmās lāzera procedūras apstrādātā zona kļūs pelēka vai tumši pelēka un klientei tas būs jāiztur 1,5 mēnešus līdz nākamajai reizei. Nākamajā procedūrā meistars pielieto citu linzu un apstrādātā zona atkal var iegūt sārtu toni. Un tā vairākas reizes, kamēr pigments neizzūd pavisam.
· Lāzera procedūru neveic tieši uz acs plakstiņa. Iedarbība ir pieļaujama tikai zonā, kurai apakšā ir kauls. Piemēram, atstiepjot acs plakstiņa ādu, drīkst strādāt tikai līdz acs dobuma kaula beigām. Lai strādātu pa pašu plakstiņu ir jāizmanto speciāla aizsarglinza acs radzenei. Šādu procedūru labāk uzticēt ārstam dermatologam.
Klienta informēšana pēc procedūras
Pēc procedūras, nākamajā dienā vai vairākas dienas pēc, klientam var izpausties dažādas reakcijas uz traumu. Ideālā gadījumā apstrādātā zona var būt viegli apsārtusi, bet ir iespējami kapilāru plīsumi un tūska, kas var saglabāties līdz pat 48 stundām. Klients par šādām reakcijām ir jābrīdina.
Riski pie lāzera korekcijām
Šī procedūra var būt riskanta ar to, ka retos gadījumos, ja meistars ir pielietojis neatbilstoši lielu lāzera ‘’sitiena” spēku, var rasties redzami nelieli rētaudi. Tāpat rētošanās ir iespējama cilvēkiem, kuriem ir pastiprināta tendence uz to. Jāpiebilst, ka šādi gadījumi ir ļoti reti.
Cien. klientes! Rūpīgi izvēlaties meistaru, kam uzticat savu seju un veselību!
a.c. Laima Čakstiņa , 03.01.2021.g
PERMANENTAIS GRIMS/MIKROPIGMENTĀCIJA
TAISU VIENĀDAS UZACIS, KAS BALSTĪTAS UZ TAISNĀM LĪNIJĀM!
Šajā rakstā gribu pieskarties tādai svarīgai tēmai, kā uzacis
, to formai un simetrijai.
Viennozīmīgi, uzacis ir tas svarīgais elements, kas var mainīt sejas izteiksmi. Ar nepareizi veidotām uzacīm seja var izskatīties skarba, skatiens var būt dusmīgs, vai pretēji – naivs! Uzacīm sejā ir jāatrodas tur, kur pieres kauls tām ir paredzējis būt. Daba jau pati tās ir ielikusi vajadzīgā vietā, tomēr dažkārt, sejas mīmikai darbojoties asimetriski, uzacis var būt nevienādas. Ja asimetrija klientei traucē, to var labot ar mikropigmentācijas palīdzību. Uzsveru, ka pilnīgi vienādas, šablonveida uzacis nav glīti, tās piesaista acu skatienu. Pilnīgi ‘’copy paste’’ uzacis uztaisīt nav iespējams un nav arī vajadzīgs. Tām vienkārši jābūt ļoti līdzīgām viena otrai.
Vēl viens svarīgs moments. Pareiza uzacu forma, vai tāda eksistē? Jā, uzacis sejā var pat izmērīt un precīzi aprēķināt to atrašanās vietu. Galvenais, lai zīmējums nav pārāk grafisks sadzijušā veidā. Uzacu stumbrs, jeb galvenā daļa sastāv no divām, praktiski paralēlām līnijām. Šādi veidotas uzacis izskatīsies skaisti un eleganti jebkurai sejai neskatoties uz vecumu. Pavisam jaunām klientēm es veicu nelielu atkāpi no normas un veidoju uzacu formu maksimāli atkārtojot to dabīgo izliekumu. Tas ir skaisti, ja uzacs forma ir klasiska, piemēram, pati uzacs nav pārāk šaura vai arī nobeigumi nav pārāk noslīdējuši uz leju .
Īsumā esmu aprakstījusi pašu galveno. Par uzacīm var stāstīt ļoti daudz. Svarīgi, lai ir saprotami un Jūs to izlasītu.😊
a.c. Laima Čakstiņa
Tas ir viens no jautājumiem, ko klientes man regulāri uzdod pierakstoties uz procedūrām gan procedūru laikā. Viennozīmīgas, precīzas atbildes nav. Mēģināšu aprakstīt variantus un situācijas, lai rastos priekšstats, kas ir sagaidāms un kāds varētu būt tam iemesls.
Permanento grimu var uztaisīt kā tetovējumu (uz visiem laikiem), var uz nenoteiktu laiku. Šis nenoteiktais laiks ir 1- 6 gadi, kad pigments jeb krāsviela atrodas dermā (ādas vidusslānī) pamazām balē un nedaudz maina nokrāsu. Te klientam var rasties jautājums: Kāpēc tikai 1 gadu? Ja āda ir taukaina, poraina, meistars ir strādājis virspusēji, - Jums uzacis ilgāk var neturēties. Vēl, kā iemeslu varu minēt cilvēka individuālas organisma īpatnības, kas „grūž svešo ārā”. Reti, tomēr nav izslēgta saistība ar kādām saslimšanām.
Ja āda ir normāla, vēl vairāk, - sausa un dehidrēta, - pigments turas labi, slikti balē un pamazām sāk mainīt nokrāsu. Ja Jūsu āda ir ar dzelteno pigmentu, pelēcīgas nokrāsas, rozīga vai pat sarkana, - uzacis, acu laineris ar ēnu visticamāk pamazām iegūs aukstu tonalitāti. Uzacīm nav jāpaliek manāmi violetām, zilām vai sarkanām! Ja tomēr, Jūsu uzacis paliek ar vēsu nokrāsu, tad 1), ādas subtonis ir bijis kāds no aukstāk minētajiem, vai 2) Jūs sauļojaties bez aizsargfiltra SPF 50 biezākā kārtā uz uzacīm. Vai abi šie iemesli kopā!
Lūpu permanentais grims jeb mikropigmentācija pēc mana veikuma parasti izskatās labi 2-3 gadus, tikai tad kliente ierodas uz atjaunošanas procedūru. Ja ir veikta arī korekcija (retuša) pēc pirmreizējās procedūras, permanetās lūpas turēsies ilgāk. Lūpu tonis arī mainās – tas balē un visbiežāk iegūst vēsāku (rozīgāku ) nokrāsu. Lūpas tāpat jāaizsargā no saules tiešajiem stariem ar SPF.
Acu permanents/mikropigmentācija ir pati noturīgākā no visām trim zonām. No ’sirds’ izpildīts laineris var turēties ļoti ilgi. Ar ēnām ir dažādi, - viss atkarīgs, ar kādiem pigmentiem tās veiktas un cik dziļi ir strādāts. Es, kā pieredzējusi meistare, ēnošanu vairs neveicu blīvi, t.i, ēnot cenšos virspusēji. Ja kliente vēlas tumšu ēnu efektu, tad jārēķinās, kad tas turēsies ilgāk.
A.c. Laima Čakstiņa
25.08.2020.g
KAS JĀZINA PĒC PERMANENTĀ GRIMA PROCEDŪRAS!
Ja esat veikušas permanento grimu jeb mikropigmentācijas procedūru pie manis, tad rekomendēšu ieteikumus, ko vajadzētu ne tikai ņemt vērā , bet arī ievērot!
✅Ja esat veikušas uzacu permanento grimu, tad pēc procedūras skats būs spilgtāks, nedaudz tumšāks un zīmējums grafiskāks. Nākamajā un aiznākamajā dienā uzacis parasti izskatās tumšākas, biezākas un it kā smagākas. Tad šis efekts pāriet un varat sāk gaidīt krevelītes lobīšanos. Tā var būt praktiski nemanāma, bet var būt manāmāka un ir gadījumi, kad tā plaisā.
Šajā gadījumā ieteikums, - 2x dienā mitrināt ar tīru vazelīnu. (mitrināt, ne smērēt)! Krevelīte parasti sāk lobīties 4-12 dienu laikā un tas ir individuāli.
Uzacis nedrīkst slapināt (mērcēt) ~ 8 dienas! Krevelīti neaiztikt un neknibināt. Sejas attīrīšanu, krēmošanu, dekoratīvās kosmētikas lietošanu – tikai, apejot permanento zonu. Pēdējie 2 teikumi attiecas arī uz acu un lūpu mikropigmentāciju.
✅Ja esat veikušas acu permanento grimu jeb mikropigmentāciju, tad pēc procedūras skats arī ir tumšāks nekā sagaidāms galarezultātā. Retos gadījumos acu augšējie plakstiņi var būt nedaudz pietūkuši. Tūskainība var saglabāties 24 stundas, ļoti reti - nedaudz ilgāk. Tādos gadījumos iesaku klientēm izdzert kādu no pretalerģijas līdzekļiem, ko var iegādāties aptiekās bez receptes. Dekoratīvo kosmētiku, kremus drīkst lietot tikai apejot pigmentēto zonu. Skropstu tušai 7 dienas nē!
Pie acu permanentā grima nekādi speciāli kremi vai vazelīns nav jālieto!
✅Ja esat veikušas lūpu mikropigmentāciju, tad pēc procedūras tās var izskatīties nedaudz piepampušas. Pampums, tāpat kā acīm, pāriet 24 stundu laikā. No nākamās dienas rekomendēju lūpas viegli apsmērēt ar vazelīnu (nelielā daudzumā) ~ 3 - 5 reizes dienā. Lūpām krevelītas lobīšanās parasti sākas trešajā dienā un piektajā tā nolobās pavisam. Šajā laika periodā iesaku visas 5 dienas mitrināt ar tīru vazelīnu , kā minēts augstāk.
😉No pirmās dienas, kad esat veikušas permanentu, Jūs vairs nedrīkstat apmeklēt saunu un baseinu vismaz 8 – 10 dienas, apsauļot seju atklātā saulē vai solārijā 1 mēnesi bez aizsargfiltra SPF 50> (1 nedēļu seju neapsauļot vispār), ierobežot sportiskās aktivitātes un aktivitātes kā tādas 3 - 4 dienas, kur notiek pastiprināta svīšana un sirdsdarbības paātrināšanās ilgākā laika posmā (piemēram nūjošana, intensīva vingrošana u.c)
😉Svarīgi iegaumēt: Par jauno uzacu, acu un lūpu formu var spriest tad, kad ir nolobījusies krevelīte, bet par permanentā grima galarezultātu – PĒC 1 MĒNEŠA! Par lūpu krāsas galarezultātu pat pēc 6 nedēļām, jo krāsviela lūpu ādas slāņos stabilizējas visilgāk.
😉Atcerieties! Permanentais grims ir meistara darbs nevis uz papīra, bet gan uz Jūsu lielākā orgāna – ādas! Kā jebkurš cits orgāns, āda var reaģēt dažādi, citreiz mums pavisam neparedzamā veidā, un ar nepareizu vai nevērīgu kopšanu pēc permanentā grima procedūras, rezultāts var izrādīties ne tāds, kāds tas varētu būt. Esat atbildīgas un lūdzu ievērojat to, par ko jums stāstu un rekomendēju.
A.c. Laima Čakstiņa
03.07.2020.g
Manas klientes (raksta autores) pieredze veicot permanento grimu.
Kādas sekas var
būt neapdomīgai permanentā meistara izvēlei.
Es biju viena no tām uzmanīgajam
klientēm, kura nepieņem pārsteidzīgus lēmumus un nedodas pie pirmā meistara ko
ierauga google, tāpēc divtik sāpīgāk bija apzināties, ka tas tomēr ir noticis un
arī es biju nonākusi nepieredzējuša un neprasmīga meistara rokās, ko krietni
nožēloju.
Kaut arī šķita es esmu veikusi izpēti
un pārliecinājusies, ka meistarei ir pieredze, portfolio un labas atsauksmes es
tik un tā visu tomēr nebiju paredzējusi.
Ko es nezināju tad, kad meklēju labu
permanento meistaru, bet zinu tagad.
Piemēram to, ka pie laba meistara
nekad nevarēs pierakstīties uzreiz vai pēc nedēļas, jo labam meistaram ir
pietiekami daudz klientu, kuriem tiek plānota ne tikai pirmā procedūra, bet arī
korekcija.
Labs meistars nevar būt ar 3 vai 4 gadu pieredzi, katrs
protams ir individuāls un iespējams var būt kāds izņēmums, bet kā pieredze rāda
tiešām labs meistars būs vismaz ar 5 un vairāk gadu pieredzi un ar atbilstošu izglītību.
Tāpat labam meistaram vienmēr būs
portfolio, mājaslapa vai facebook lapa ar viņa darbiem tieši pēc procedūras un
arī sadzijuši darbi.
Ja meistaram nav nevienas bildes ar
sadzijušu darbu vai nu klienti ir bijuši neapmierināti un nav griezušies pie šī
meistara vai arī meistars nav ieinteresēts veikt korekcijas un būtībā viņu
neinteresē sava darba galarezultāts.
Tāpat meistars ar pieredzi un
reputāciju neveiks permanento procedūru klientam, kuram tā nav piemērota tikai
tāpēc, ka klients ir gatavs maksāt.
Turklāt labu meistaru raksturo spēja
rast vislabāko risinājumu un, ja nepieciešams atrunās klientu no nepiemērotas
izvēles. Piemēram, pārāk tumšām vai plānam uzacīm vai nepiemērotas formas.
Kādas sekas bija manam meistara
apmeklējumam? Pirmkārt, skaistas uzacu formas vietā manu seju rotāja nedabīgs
uzacu izliekums neveiklā tehnikā, ko nevarēja noslēpt zem kosmētika. Otrkārt,
kad saņēmos permanentā izvadīšanai saskāros ar vēl vienu problēmu, pigmentu,
kuru ir grūti izvadīt.
Respektīvi, lai tiktu vaļā no neglītām
uzacīm tika veiktas daudzas sāpīgas un dārgas procedūras, kuras manā gadījumā
ilga vairāk kā gadu.
Mani secinājumi:
Parametri, kā var pēc iespējas drošāk noteikt labu meistaru:
• Aptuveni 90 % darbi ir labi un ļoti
labi;
• Izliktajām foto lielākoties jābūt
sadzijušiem, vēlams fotografētiem pretskatā. ( tā ir viena no galvenajām
pazīmēm, kas raksturo meistaru (sadzijuši darbi);
• Labs meistars nav lēts;
• Rekomendācijas no citiem klientiem, vai
vislabāk pašām redzēt veikumus uz citu sejām;
• Pie laba meistara vienmēr būs rinda,
(ja piedāvā uz nākamo, vai aiznākamo dienu, tas nozīmē, ka nav pieraksta);
• Meistars iegulda savā profesionālajā
attīstībā (kursi, semināri);
• Mediji uzrunā meistaru (ievietot kādu
rakstu utt. )
• Protams arī savstarpēja sapratne starp
klientu un meistaru ir ne mazāk svarīgs aspekts veiksmīgam galarezultātam.
Ko man iemācīja
man negatīvā pieredze un kādas bija sekas.
• Vairāk kā gadu notika pigmenta
izvadīšana.
Tas nozīmē ik pa 2 vai 3 mēnešiem man notika
sāpīga lāzera procedūra vai izvadīšana ar skābēm pēc kuras āda uzacu zonā tika
traumēta. Tā kļuva sarkana, jūtīga un katru reizi pēc tam veidojās krevele,
turklāt papildus procedūras laikā daļēji tika izbalināti arī uzacu matiņi, kas
situāciju pasliktināja vēl vairāk.
Līdz ar to, lai noslēptu sekas un
neizskatītos muļķīgi, mainīju matu griezumu un nogriezu poniju, lai ar matiem
pieres daļā noslēptu lāzera izvadīšanas sekas.
• Pēc neveiksmīgā
permanenta, lāzera un skābju izvadīšanas procedūras āda vairs nav tik gluda.
• Pigmenta izvadīšana ir pietiekami
dārga, turklāt rezultāts nav sasniedzams pēc vienas reizes.
Tāpēc gala rezultātā esmu samaksājusi
5x vairāk, lai gan es biju izvēlējusies samērā dārgu, bet diemžēl neprasmīgu
meistaru.
Permanentā grima izvadīšanu man veica Laima Čakstiņa.
Jaunumi un aktualitātes permanentajā grimā!
Raksts TVNET.LV (06.11.2019)
MIKROPIGMENTĀCIJAS JOMĀ PROFESIONĀLĀ LĪMENĪ DARBOJOS NO 2007. GADA. ŠĀ GADA OKTOBRA BEIGĀS PIEDALĪJOS VĒRIENĪGĀ PERMANENTĀ GRIMA PASĀKUMĀ EUROPEAN BEAUTY FESTIVAL, KAS TRĪS DIENU GARUMĀ NORISINĀJĀS VĀCIJĀ, MINHENĒ UN LABPRĀT PADALOS AR JAUNUMIEM. KAS IR MODĒ, UN KĀDAS IR JAUNĀKĀS TENDENCES?
Pārliecinoši dominē dabiskums un gaisīgums. Ja tās ir uzacis, tad veidotas vieglā pūdertehnikā, kas formu uzlabo nevis izmaina līdz nepazīšanai. Uzacu sākumi tiek veidoti puscaurspīdīgi vai pat caurspīdīgi, lai radītu iespaidu, ka pigments ir slikti noturējies. Matiņu tehnika modē ir joprojām, tikai mainījies tās izpildījums. Tas ir palicis manāmi mākslinieciskāks. Kārtējo reizi tika uzsvērts, ka microblading (rokas metode) nav piemērota Ziemeļeiropas ādas tipam!
Acis. Smagiem, ļoti bieziem laineriem un apakšējai kontūrlīnijai – nē! Modē ir viss cits – laineris vai viegla starpskropstu līnija ar ieēnošanu, arī krāsainu. Viegla „nude” ēna, parasti izpildīta brūngani pelēkā krāsā. Ļoti tumšas „smokie eyes” arī nav šī brīža aktualitāte. Gaisīgums, kā iepriekš minēju. Priecājos, ka daudz ko no festivālā redzētā var aplūkot arī manos darbos, šeit www.permanentart.lv un Instagram laimacakstina.
GRIBU PIESKARTIES VĒL KĀDAI AKTUALITĀTEI - ŠĪS PROCEDŪRAS POPULARITĀTEI
Jau vismaz 5 gadus permanentais grims kļūst arvien pieprasītāks un populārāks. Mani novērojumi liecina, ka šo atbildīgo profesiju (kas klasificējas pie kosmētiķa profesijas standarta) vēlas apgūt arvien lielāks interesentu skaits. Varu apgalvot, ka pieprasījums pēc uzacu, lūpu un acu permanenta grima nebūt nav mazinājies, toties šobrīd tirgū vērojama meistaru pārpilnība. Katru mēnesi procedūru tiesības praktizēt iegūst pulciņš jaunu speciālistu, kuri ir bez pieredzes, kuriem ir jāpraktizē, jātrenējas.
Procedūru cenas jaunajiem speciālistiem, gan arī kādu laiku praktizējošiem, bieži ir neadekvāti zemas, kas deformē permanentā grima tirgu! Permanentais grims ir uz vairākiem gadiem un tas nevar maksāt ne 70 ne pat 100 eiro par procedūru! Lai veiktu šo procedūru drošos, higiēniskos apstākļos meistaram ir jāīrē atbilstošas telpas, jāinvestē tehnoloģijās, dažādos materiālos un tai skaitā ik pa laikam jāapgūst jaunas zināšanas un prasmes. Semināri, kongresi maksā ļoti dārgi.
Rūpīgi izvēlieties savu speciālistu. Tā ir jūsu seja, jūsu veselība, neriskējiet ar to!
A.c. Laima Čakstiņa
ПУБЛИКАЦИИ
02.09.2019
Что на данный момент актуально в перманентном макияже.
Человек стремился украшать свое тело рисунками уже в глубокой древности. Татуировки имели смысл, татуированную кожу можно было читать как книгу. Женщины быстро догадались, что благодаря татуировкам можно выглядеть красивее. На западе перманентный грим стал популярен с конца 70-х годов прошлого века.
Перманентный макияж. Почему брови со временем меняют цвет?
Каждый день на улицах мы видим женщин с синими, красными, фиолетовыми и даже с зелеными бровями. В этом нет ничего удивительного. С самого начала синие брови, скорее всего были черные или отчетливо серые, красные – коричневого цвета.
Не соглашусь с утверждением, о существовании хороших или плохих пигментов ( сертифицированные пигменты, с которыми разрешено работать в ЕС). Зачастую дорогие пигменты так же, со временем меняют оттенок.
Условно все пигменты можно разделить на органические (organic) и не органические (inorganic). Несколько лет назад появились пигменты с коварным названием “синтетическая органика”. Большая часть опытных мастеров, конечно же и я, для перманентного макияжа бровей используют не органические пигменты, в основе которых присутствуют неорганические частицы.
Здесь очень важно уметь анализировать клиента, оттенок и подтон кожи. Например, клиенту с желтоватой кожей не рекомендуется выбирать серые цвета, так как в результате брови будут выглядеть серые.
Почему брови становятся синие?
Если брови со временем становятся синие или голубого оттенка большая вероятность того что специалист выбрал черный или серый пигмент в чистом виде. Человеческая кожа не прозрачная и имеет свой цвет, чем кожа смуглее ,тем холоднее со временем станет введенный в кожу пигмент.
Почему брови становятся фиолетовые?
Пигменты в перманентном макияже, состоят по крайней мере из трех цветов: черного, красного и желтого. Из кожи, как правило, первым выходит желтый краситель и в результате мы можем увидеть фиолетовые или сиреневые брови.
Почему брови становятся красные?
С уважением,
Лайма Чакстыня
2017. Август
Перманентный макияж!
Качественный результат по более высокой цене или сомнительного качества по более низкой.
С уважением,
Лайма Чакстыня
2017. Апрель
Перманентный макияж! Гигиена! Жизненно важный вопрос!
- Мастер имеет право использовать только стерильные и одноразовые иглы, которые открываются в присутствии заказчика,
- Рабочий стол: До процедуры рабочая поверхность стола должна быть обернута одноразовой пленкой , таким же образом должен быть защищен аппарат (dermografam). На поверхности стола могут находиться только стерильные одноразовые и дезинфицированные инструменты.
- Пигменты или красители подготовливают перед процедурой, но если в процессе требуется дополнить пигмент, мастер снимает рабочие перчатки,
- Телефон: Мастер снимает (латекс) перчатки, прежде чем он берет в руки телефон,также телефон может быть обернут в одноразовую пленку.
- Визажные карандаши: Как правило, эскиз наносится соответствующим для этого карандашом. Выполняется это на "закрытой" коже. Во время процедуры, карандашом уже ничего отмечать нельзя.
- Рабочая лампа: Для этого, хотя, казалось бы, малозначимого фактора, мы хотели бы особенно обратить ваше внимание. Рабочую лампу как правило, мастер двигает во время процедуры , после этого снова касается вашей кожи. На поверхности лампы "сидят" вирусы, поэтому перед каждым клиентом мастер должен обернуть одноразовой пленкой. Гепатит “Ц” находится на поверхности несколько часов. Если мастер не обернул лампу, и перед вами был больной клиент, есть вероятность стать инфицированными.
С уважением,
Лайма Чакстыня
Главные аспекты качественного перманентного макияжа.
Microblading. Новый метод нанесения перманентного макияжа
Микропигментация. Лицо - это не место для экспериментов!
Перманентный макияж. Какой лучше выбрать - естественный или декоративный результат?